Gustoprześwietlacz: Horbi

Horbi jest żarłokiem. Lubi jeść. Lubi jeść mięso. Dużo je. Oprócz tego para się innymi rzeczami, ale i tak wszyscy pamiętają tylko o tym, że jest żarłokiem, lubi jeść, lubi jeść mięso i dużo je. I właśnie dlatego go lubię.

1. Abradab - Rapowe ziarno


Piosenka z czasów obozu i "kariery" siatkarskiej. Podczas prysznicowych śpiewów zawsze to właśnie ta piosenka wychodziła najlepiej (no może oprócz "Mojej małej blondyneczki"). Ciągle jednak wprawia w pozytywny nastrój i co najważniejsze tak samo fajnie się to śpiewa.

2. Daft Punk - One more time


Nie wiem przez co tak polubiłem ten kawałek. Czy to przez melodię, która wpada od razu w ucho, czy przez bajkowy teledysk. Chyba przez jedno i drugie choć pewności nie mam.

3. Gorillaz - Feel Good Inc.


Nie pierwszy raz się pojawia, inni zdążyli już to opisać. No i rozkurwiam to w "Guitar Hero" na easy na 100%!

4. The Prodigy - Omen


Ciężko było wybrać jedną piosenkę. Padło na to, ale mogło być mnóóóóóóóóóóstwo innych. Jedyny powód, dla którego wybiorę się na Woodstock.

5. Afro Kolektyw - Gramy dalej


Czy bawicie się źle? To wspaniale. Miód dla uszu.

6. Caribou - Odessa


Kto mówił, że gry nie rozwijają. "FIFA 11" pozdrawia.

7. Fisz Emade jako Tworzywo Sztuczne - Sznurowadła


Ta piosenka ma coś w sobie. Dotyczy/dotyczyła chyba każdego. Nie ma chyba nic lepszego na wieczorny spacer i przemyślenie sobie paru spraw.

8. Warszafski Deszcz - Czuję się lepiej


Hit poprzednich wakacji. Wahałem się nad "Dobrymi czasami" Ortegi, ale wybór padł na to. Niech ktoś znajdzie lepsze przesłanie na wakacje niż: Czuję się lepiej jak jest ładna pogoda, w te dni letnie, czuję się świetnie, bo jest pięknie. NIE MA.

9. Red Hot Chilli Peppers - Scar Tissue


Maciek już gdzieś napisał, że RHCP zawsze spoko. I ja się z tym zgadzam. Chciałbym kiedyś się przejechać takim autem, po takiej pustyni i przy tej piosence. Fajna sprawa musi być.

10. Gorzowska Ferajna - Nagonka


Może nie jest to moje top10, ale chcę żeby jak najwięcej osób tego posłuchało. Nie będę oceniać bitu, nawijki itp. Dla mnie tutaj najważniejszy jest tekst. Chyba każdy rzyga teraz tematem kibiców w mediach. Łatwo się ich obraża i robi z nich wroga publicznego nr 1. Warto jednak wziąć pod uwagę fakt, że dla niektórych to na serio coś więcej niż pójście na mecz co sobotę... Naprawdę polecam posłuchać wszystkim. I tym "anty", i tym "za", którzy jeszcze tego nie poznali.

Chyba najlepsza - po Górku - "10" ever. Abradab - lepiej otworzyć swojej listy się nie da. Klasyk przez duże "K". Aż sam zacząłem sobie śpiewać. Daft Punk - teledysk faktycznie zajebisty. Muzyka zresztą też. Tańczę i podryguję. Gorillaz - po pierwsze, to już trzeci raz tego utworu, pojawia się on tu najczęściej. Po drugie, zasługuje na to, bo jest zajebisty. Po trzecie, nie wspominałeś Horbi, że masz "Guitar Hero". Wpadam. The Prodigy - no spoko. Ciekaw jestem ich występu na Woodstocku, mimo że The Prodigy właściwie nie słucham. Afro Kolektyw - zawsze i wszędzie, świetny numer! Caribou - może być, nie jest złe. Fisz - najmniej lubiane przeze mnie wcielenie Fisza. Ale i tak dobre. "Czuję się lepiej" - to jest WFD, człowieku! Mega numer, z którego letni, wakacyjny klimat aż się wylewa. Propsy dla Horbiego. RHCP - kolejny ze świetnych numerów od Red Hotów. Podzielam marzenie kolegi - też chciałbym wsiąść w takie auto, pojechać na wycieczkę krajoznawczą wokół pustyni, a przy tym słuchać właśnie takiej muzyki. Gorzowska Ferajna - nie rapują tak źle, jestem miło zaskoczony. Rozdmuchana ostatnio sprawa kibiców nie jest tak czarno-biała, jak starają się ją przedstawić media, to pewne. Osobiście nie zgadzam się na jakąkolwiek przemoc, czy to ze strony kibiców, czy pijanych studentów. Przemoc i nietolerancja powinna być zwalczana ze wszystkich dziedzin życia - również ze stadionów, ale nie można zapominać także o innych środowiskach. Także, jeśli chodzi o ostatnie zamieszanie wokół kibiców, popieram walkę z chuliganami, którzy napierdalają się na stadionach, nie popieram walki rządu w imię zasady "cel uświęca środki", wokół której jest niestety więcej medialnej otoczki (pokazówka z antyterrorystami wyłapującymi kiboli z domów to trochę żenada), niż realnych, niepopulistycznych działań.

Leave a Reply