10 duetów polskich raperów z gwiazdami muzyki pop, na które czekam

W ostatnich dniach Fokus zgotował swoim fanom niemały horror. Nagrał kawałek z Dodą. Tak, ten Fokus od Magika, Rahima, Paktofoniki, Pijanych Powietrzem i Pokahontaz. Właśnie ten. Jak można było się spodziewać, utwór stoi na dość wątpliwym poziomie artystycznym:Myślę, że nastał wreszcie czas na erę gorących featuringów między polskimi raperami a gwiazdami muzyki pop (niekoniecznie krajowymi). Pozwólcie, że przedstawię 10 potencjalnych duetów, na które czekam najbardziej:

VNM i Mandaryna
On - nie umie rapować. Ona - nie umie śpiewać. On - opluwa mikrofon. Ona - opluwana i wygwizdywana na koncertach. On - pisze niezrozumiałe teksty. Ona - albo pisze niezrozumiale, albo wykonuje covery, albo nie wie, kogo zatrudnić w roli twórcy tekstów. Ona i On pasują do siebie doskonale. Podobieństwa się przyciągają. Wspólny kawałek to dopiero pierwszy krok. Następnie proponuję ślub, dziecko i własne reality show w Polsacie.

Łona i Majka Jeżowska
- Co to będzie z tymi dziećmi? - pytał na swojej ostatniej płycie Łona. Losem najmłodszych przejmuje się też Majka Jeżowska - absolutny nr 1 w kategorii piosenki dziecięcej. Nie kreuje aż tak niepewnej, nieco przygnębiającej wizji najmłodszego pokolenia. Wkłada za to przedszkolakom do łba tolerancję i nakazuje nieograniczoną, niekończącą się miłość do wszystkich mam świata. W ogóle Majka Jeżowska to całkiem sympatyczna babka - przynajmniej takie odniosłem wrażenie po krótkiej rozmowie z nią. Łona też zdaje się być spoko typem. Swoją drogą ciekawe, kiedy raper ze Szczecina dostanie zaszczyt zagrania w filharmonii. Majka Jeżowska niedawno taki otrzymała.

Magik i Michael Jackson
Obaj nie żyją. He, he, he... Cóż, jeśli istnieją jakieś zaświaty, to prawdopodobnie nagrali w nich już niejedną wspólną płytę. Na featuringach 2pac, Notorious, Elvis Presley, John Fitzgerald Kennedy i Lech Kaczyński.

Tede i Natalia Kukulska
A nie, to już było. Dwukrotnie. Trzeciego razu nie ścierpię.

Peja i Amy Winehouse
Kłopoty z prawem to ich specjalność. Aczkolwiek "wybryczki" poznaniaka zwyczajnie bledną przy dokonaniach Brytyjki. Peja mógłby się od niej uczyć. Gdyby ta edukacja przebiegała na dwóch płaszczyznach: kryminalnej i muzycznej, byłbym w pełni zadowolony. Da się lepiej zacząć naukę niż od nagrania wspólnego numeru? Chyba nie. To do dzieła!

Gural i Stachursky
O czym nawija Gural? A o czym śpiewa Stachursky? No właśnie. O niczym. Ich utworom, biorąc pod uwagę reprezentowane przez siebie gatunki muzyczne, nie można odmówić przebojowości. Połączenie stylów Gurala i Stachursky'ego = WHOAAAA!!! Imprezowy hicior - na domówkę, grilla, sylwestra, stypę i porodówkę. Czekam.

Sokół i Franek Kimono
Tak, to też już było. Tyle że w tym przypadku naprawdę chciałbym, żeby Sokół z Fronczewskim jeszcze coś nagrali. Tylko Sokół. Tylko z Frankiem Kimono. Żadnego Pono, żadnego Jędkera Monopolisty. A co mi tam, kupiłbym ich wspólną płytę! Sokół pro raper, a Franek Kimono lepiej "czuje mikrofon" niż 60% polskiej sceny. Pod względem błyskotliwości tekstów dorównuje mu tylko garstka. Taka prawda. KING BRUCE LEE KARATE MISTRZ!!!

Vienio i Violetta Villas
Oboje nie są obojętni na los zwierząt. Violetta Villas jest z tego znana - jej przydomowe schronisko, można powiedzieć, przeszło do historii. Moleściak w jednym ze swoich numerów rzucił zaś taki pokraczny czertowers: "W kolejce w mięsnym stoimy spokojni / Wiesz jak traktują zwierzęta w ubojni? / My obojętni wobec tych zbrodni / Jesteśmy wszyscy jeszcze bardziej głodni". Proponuję, żeby Vienio wraz z VV nagrali wspólnie antykonsumpcyjny i proekologiczny hymn, który później będą mogły sobie przywłaszczyć organizacje związane z ruchem alterglobalistycznym, partia Zieloni 2004 oraz Adam Wajrak.

Ten Typ Mes i Doda
Mes nie chce się na nikim wzorować, chce samemu poszukiwać dróg rozwoju, także mało prawdopodobne jest, żeby poszedł w ślady Fokusa. Z drugiej strony... Czemu nie? Mes już tyle razy zaskakiwał, że nikogo nie zdziwiłby duet z Dodą Elektrodą. Czy w czymkolwiek przeszkadzają nawinięte onegdaj przez Mesa słowa: "Nie mam 160 IQ, za to mam rację / Ta która ponoć tyle miała, przeszła operację / Pomyłka, silikon wlali jej do głowy, a po wszystkim / Pocięli mózg na półkule i wszczepili w cycki"? A gdzie tam! Te 4 potężne wersy sprawiają, że wspólna kooperacja Mesa i Dody byłaby jeszcze ciekawsza.

Eldo i Wisława Szymborska
Noblistka gwiazdą pop? Okej, przesadziłem. Nie znam jednak żadnej gwiazdy muzyki pop, z którą Eldo byłby skłonny nagrać wspólny kawałek. Brodka? Umówmy się, że to nie jest pop. Szymborska może nie ma ani głosu, ani jakiegokolwiek muzycznego talentu, ale jakie teksty pisze! Ciekawe, czy Leszek miałby tyle odwagi, żeby Wisławie zasugerować choćby jakąś drobną, kosmetyczną zmianę w jej zwrotce...

A Wy, na jaki duet polskiego rapera z gwiazdką pop czekacie najbardziej?

7 Comments

 • Anonimowy
  27 maja 2011 18:09 | Permalink

  Adaś niech nagra jakąś dobrą kawalinę z np. Frytką ;)

 • Anonimowy
  28 maja 2011 10:48 | Permalink

  Eldo i komunistka? Wątpię żeby Leszek się zgodził. :)
  Zielu.

 • 28 maja 2011 15:51 | Permalink

  Fajny pomysł ale mogłeś dopracować tekst.

 • 28 maja 2011 16:06 | Permalink

  kotlet: Nie ukrywam, tekst powstał szybciutko - rzeczy z cyklu "Gdyby XYZ było ABC..." powstają przez kilka dni, to w jakieś pół godziny. ;)

 • 16 czerwca 2011 22:41 | Permalink

  Osobiście uważam że ten tekst pisał jakiś skończony kretyn który nigdy nie słuchał rapu takiego jaki tworzył np. ŚP Magik, czy też 2Pac...
  Pomijając to że zmarłych nie należy obrażać, Oni tworzyli i rozwijali prawdziwą muzykę RAP.
  Moim zdaniem to co tutaj napisałeś jest bez sensu i tak jak wcześniej zostało napisane- "kotlet: Nie ukrywam, tekst powstał szybciutko - rzeczy z cyklu "Gdyby XYZ było ABC..." powstają przez kilka dni, to w jakieś pół godziny. ;) "-
  poza tym jak jesteś taki chojrak to sam coś nagraj i się pochwal a my ocenimy...

 • Anonimowy
  17 czerwca 2011 00:46 | Permalink

  kurwa asdasd beka z ciebie typie hahahahahahaha

 • 26 czerwca 2011 00:19 | Permalink

  Co masz na myśli???

 • Leave a Reply